شبیه سازی دیوار آجری با قاب فلزی تحت بار فشاری و عرضی با آباکوس Abaqus

۱۱۵,۰۰۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزشی شبیه سازی دیوار آجری با قاب فلزی تحت بار فشاری و عرضی با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• ایجا مدل هندسی تیر و ستون ها به صورت Shell و مونتاژ کردن کلیه قطعات نسبت به یکدیگر
• تعریف رفتار الاستوپلاستیک ماده به صورت وابسته به نرخ کرنش (Strain Rate) با استفاده از مدل Johnson Cook
• تعریف روش حل دینامیکی Explicit در نرم فزار آباکوس (Abaqus) و انجام تنظیمات آن و همچنین تعیین Mass Scale و خروجی های مورد نظر
• تعریف تماس بین قطعات مختلف با در نظر گرفتن المان های Cohesive و خواص شکست
• تعیین نوع و ابعاد المان ها و ایجاد شبکه بر روی مدل هندسی دیوار آجری
• انجام تنظیمات پرداز موازی و حل مسئله
• تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 46 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

توجه : پیش نیاز این آموزش، فیلم آموزشی دیوار آجری تحت بار فشاری و عرضی است.

شناسه محصول: ٍّEF27 دسته:

توضیحات

شبیه سازی و بررسی استحکام مجموعه دیوار و سازه به دلیل کاربرد وسیع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این فیلم آموزشی که جز دوره پیشرفته آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) است، استحکام دیوار آجری با قاب فلزی تحت بار فشاری و عرضی مورد بررسی قرار می گیرد. پیش نیاز این آموزش، فیلم آموزشی دیوار آجری تحت بار فشاری و عرضی بوده که تغییراتی در فایل آباکوس (Abaqus) شبیه سازی مذکور صورت گرفته و آنالیز جدید انجام می شود. در این آنالیز دو ستون و تیر فلزی از جنس استیل ساختمانی به اطراف دیوار اضافه گردیده و استحکام دیوار به روش دینامیکی Explicit در نرم افزار آباکوس (Abaqus) مورد بررسی قرار می گیرد. روش دینامیکی Explicit همگرایی مناسبتری نسبت به روش Implicit داشته و برای حل مسائلی که تغییر شکل ها در آن زیاد بوده و یا مواردی که تماس های مختلفی بین قطعات وجود دارد مناسبتر است و راحتتر به جواب می رسد. اما تنظیمات نرم افزاری آن برای حل مسئله دیوار آجری مشکل تر است. رفتار پلاستیک تیر و ستون به صورت وابسته به نرخ کرنش (Strain Rate) و به کمک مدل Johnson Cook لحاظ گردیده است. در این مسئله شرایط اعمال بار به صورت استاتیکی بوده و استاتیکی بودن روش حل با طولانی در نظر گرفتن زمان اعمال بار لحاظ گردیده است. برای سریع تر شدن روند حل مسئله از Mass Scale در روش Dynamic Explicit استفاده گردیده است. مقدار بار تا حد شکست دیوار افزایش یافته و نحوه جدا تماس بین آجرها مورد بررسی قرار گرفته است. تماس بین ستون ها و تیرها به صورت اتصال صلب و تماس بین قطعات فلزی و دیوار با استفاده از المان ها Cohesive مدل سازی شده است. با در نظر گرفتن المان های Cohesive چسبندگی ملات و استحکام آن در جهات مختلف و همچنین رفتار شکست ملات مدل سازی شده است.

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی دیوار آجری با قاب فلزی تحت بار فشاری و عرضی با آباکوس Abaqus”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »