مدل سازی دیوار آجری تقویت شده با frp با آباکوس Abaqus در مقیاس میکرو

۷۵,۰۰۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزشی شبیه سازی دیوار آجری تقویت شده با FRP با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• ایجاد مدل هندسی frp به صورت Shell
• تعریف رفتار ماده کربن در جهات مختلف و لایه چینی بر روی مدل هندسی frp و همچنین تعریف تنش های تسلیم کامپوزیت
• انجام تنظیمات روش دینامیکی Implicit برای بررسی رفتار دینامیکی دیوار آجری تقویت شده با frp و همچنین تعیین خروجی های لازم
• تعریف استحکام چسب و رفتار چسبندگی آن به آجر با استفاده از المان های Cohesive
• تعیین نوع و ابعاد المان ها و ایجاد شبکه بر روی مدل هندسی دیوار آجری
• انجام تنظیمات پرداز موازی و حل مسئله
• تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 19 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

توجه : پیش نیاز این آموزش، فیلم آموزشی دیوار آجری تحت بار فشاری و عرضی است.

توضیحات

دیوارهای آجری در مباحث عمرانی کاربردهای گسترده ای داشته و بررسی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از روش های تقویت دیوارهای آجری چسباندن FRP به دیوار بوده که باعث افزایش استحکام دیوار می شود. FRP از جنس کامپوزیت بوده که برای داشتن مقاومت بالا معمولا از لایه های کربن استفاده می کنند. به دلیل راحتی و سریع بودن نصب آن بر روی دیوار کاربرد وسیعی در داشته و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. FRP با استفاده از چسب به دیوار چسبانده می شود. در این فیلم آموزشی که جز دوره پیشرفته آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) است، استحکام دیوار آجری تقویت شده با FRP تحت بار فشاری و عرضی مورد بررسی قرار می گیرد. باید توجه کنید که پیش نیاز این آموزش، فیلم آموزشی “شبیه سازی دیوار آجری تحت بار فشاری و عرضی” بوده و از فایل آباکوس مربوط به آن در این فیلم آموزشی استفاده گردیده و FRP به دیوار آجری اضافه شده و استحکام آن در مقابل بارهای وارد مورد بررسی قرار می گیرد. FRP از دو لایه کربن ساخته شده که با استفاده از تئوری های Tsai Hill، Tsai Wu و Azzi Tsai Hill استحکام آن مورد بررسی قرار گرفته است. برای مدل سازی چسب استفاده شده برای چسباندن FRP به دیوار آجری از المان های Cohesive استفاده گردیده و استحکام چسب و خواص شکست آن در جهات مختلف لحاظ گردیده است. این شبیه سازی در مقیاس میکرو صورت گرفته است یعنی ملات و آجرها به صورت مجزا مدل سازی شده اند و اتصال بین آن ها لحاظ گردیده است. مسئله کاملا به صورت غیرخطی بوده و رفتار آجر و ملات به صورت غیرخطی در نظر گرفته شده است.

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “مدل سازی دیوار آجری تقویت شده با frp با آباکوس Abaqus در مقیاس میکرو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »