شبیه سازی ساندویچ پنل تحت بار انفجار در هوا Air Blast با آباکوس Abaqus

۴۵,۰۰۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزشی شبیه سازی ساندویچ پنل (Sandwich Plate) تحت بار انفجار در هوا (Air Blast) با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• ایجاد مدل هندسی هانیکومب (Honeycomb) به صورت Shell و ایجاد مدل هندسی صفحات اطراف به صورت Solid و مونتاژ کردن این قطعات نسبت به یکدیگر
• تعریف رفتار الاستیک و پلاستیک وابسته به نرخ کرنش (Strain Rate) ماده استیل سری 37 به کمک روش Johnson Cook جهت بررسی رفتار ساندویچ پنل تحت بار ناگهانی انفجاری
• انجام تنظیمات روش حل دینامیکی Explicit در نرم افزار آباکوس (Abaqus) و تعیین خروجی های مورد نظر
• تعریف تماس بین قطعات و تنظیمات مربوط به محل، مدل و نحوه تاثیر انفجار
• اعمال شرایط مرزی و شرایط اولیه به قطعات مختلف
• تعیین نوع و ابعاد المان ها و ایجاد شبکه بر روی مدل هندسی
• انجام تنظیمات پرداز موازی و حل مسئله
• تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 22 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

شناسه محصول: EF28 دسته:

توضیحات

طراحی سازه های مدرن به گونه ای صورت می گیرد که در مقابل بارهای شدید و ناگهانی مانند انفجار در هوا (Air Blast) مقاوم باشند. ساندویچ پنل ها جز این سازه ها بوده که به دلیل ساختار خود، قابلیت جذب انرژی بالایی داشته و می توانند در مقابل بارهای انفجار مقاومت کنند. نرم افزار آباکوس (Abaqus) با ارائه روش دینامیکی Explicit در حل مسائل سازه ای تحت تاثیر بارهای انفجاری به طراحی و بررسی این گونه مسائل کمک شایانی کرده است. در این فیلم آموزشی که جز دوره پیشرفته آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) است، نحوه تغییر شکل و استحکام ساندویچ پنل که ترکیبی از هانیکومب (Honeycomb) و دو صفحه در اطراف هانیکومب (Honeycomb) بوده تحت بار انفجار در هوا که ناشی از انفجار 3 کیلوگرم TNT در فاصله 150 میلیمتری از صفحه بالای ساندویچ پنل است با استفاده از نرم افزار آباکوس (Abaqus) شبیه سازی گردیده و کلیه مراحل مدل سازی که شامل، ایجاد مدل هندسی صفحات و هانیکومب (Honeycomb)، تعریف ماده استیل سری 37 به کمک روش Johnson Cook، مونتاژ کردن قطعات نسبت به یکدیگر، تعیین روش حل دینامیکی Explicit، اعمال شرایط انفجار و تماس بین قطعات، اعمال شرایط مرزی مسئله، حل مسئله و تحلیل و بررسی نتایج حاصل است به تفصیل توضیح داده می شود.

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی ساندویچ پنل تحت بار انفجار در هوا Air Blast با آباکوس Abaqus”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »