دانلود فیلم آموزش نرم افزار آباکوس Abaqus : شکل دهی عمیق (deep drawing) یک کانال

۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزش نرم افزار آباکوس Abaqus : شکل دهی عمیق (deep drawing) یک کانال به روش المان محدود با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• مدل سازی قطعات به صورت Plane Strain در نرم افزار آباکوس Abaqus
• ایجاد مدل هندسی قطعه صلب در نرم افزار آباکوس Abaqus
• تعریف رفتار الاستیک و پلاستیک ماده و ایجاد مقاطع Plane Strain در نرم افزار آباکوس Abaqus
• نحوه مونتاژ قطعات و ایجاد چیدمان مناسب آنها در نرم افزار آباکوس Abaqus
• تعریف چند مرحله آنالیز (Step) و انجام تنظیمات روش Static General جهت شبیه سازی شکل دهی عمیق کانال در نرم افزار آباکوس Abaqus
• تعریف تماس بین قطعات به روش Surface to Surface Contact در نرم افزار آباکوس Abaqus
• اعمال بار و شرایط مرزی به قطعات صلب در نرم افزار آباکوس Abaqus
• تعیین اندازه و نوع المان ها و شبکه بندی قطعات در نرم افزار آباکوس Abaqus

مدت زمان فیلم آموزشی : 37 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

توضیحات

این فیلم جز دوره مقدماتی آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) بوده که در آن یک ورق از جنس با خواص الاستوپلاستیک در نظر گرفته شده در شکل دهی این ورق توسط یک پانچ به روش المان محدود و به کمک نرم افزار آباکوس (Abaqus) شبیه سازی گردیده است. ورق به صورت Plane Strain مدل سازی گردیده است و فرض شده است که مقادیر کرنش خارج از صفحه ناچیز است. آنالیز به روش استاتیکی شبیه سازی گردیده است یعنی سرعت فرآیند شکل دهی آنقدر پایین بوده که شرایط به صورت شبه استاتیکی لحاظ گردیده است. در ابتدا یک نگهدرانده به سمت پایین حرکت کرده و با یک نیروی مشخص ورق را بر روی یک قالب فشرده و در مرحله بعد یک پانچ به سمت پایین حرکت کرده و ورق را شکل می دهد. در این شبیه سازی مقادیر نیروی لازم برای شکل دهی ورق، مقاومت ورق در مقابل شکل دهی و بسیار از اطلاعات دیگر قابل استخراج است. کلیه مراحل انجام آنالیز شکل دهی عمیق (deep drawing) یک کانال، شامل ایجاد مدل هندسی، تعریف نوع ماده، مونتاژ کردن، تعریف روش حل، نحوه اعمال تماس بین قطعات، اعمال قیود و بارها، شبکه بندی، حل مسئله و تحلیل و بررسی نتایج به تفصیل توضیح داده شده است.

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود فیلم آموزش نرم افزار آباکوس Abaqus : شکل دهی عمیق (deep drawing) یک کانال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »