شبیه سازی دینامیک قاب با میراگر تحت بار زلزله با آباکوس Abaqus

۱۰۰,۰۰۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزشی شبیه سازی رفتار دینامیکی قاب با میراگر تحت بار زلزله با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• ایجاد مدل هندسی قاب به صورت Wire و مونتاژ کردن قطعات قاب مانند Brace ها و تیرها نسبت به یکدیگر
• تعریف ماده الاستوپلاستیک به صورت وابسته به نرخ کرنش به روش Johnson Cook
• تنظیمات روش حل دینامیکی Implicit و تعیین خروجی های مورد نظر مانند برش پایه (Base Shear)
• تعریف اتصال بین تیرها و Brace ها به صورت جوشی و محوری و اعمال ضریب میرایی به اتصال به صورت وابسته به سرعت تغییر شکل و همچنین مقدار تغییر شکل میراگر به روش غیرخطی
• اعمال شتاب زلزله Kobe به قاب جهت آنالیز زلزله سازه در نرم افزار نرم افزار آباکوس (Abaqus)
• تعیین نوع و اندازه المان ها و شبکه بندی قطعات مختلف
• تنظیمات پردازش موازی و حل مسئله به صورت Parallel Processing
• بررسی نتایج حاصل مانند مقادیر جابه جایی سازه و مقادیر برش پایه (Base Shear)

مدت زمان فیلم آموزشی : 33 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

شناسه محصول: EF25 دسته:

توضیحات

یکی از مسائل اساسی و مهم در طراحی سازه ساختمان بررسی رفتار سازه در مقابل بارهای دینامیکی بوده که مهمترین آن ها زلزله است. راه های مختلفی برای مقاوم سازی سازه در مقابل زلزله مورد استفاده قرار می گیرد که هدف عمده آن ها میرا کردن رفتار دینامیکی و افزایش ناحیه الاستیک سازه است. در فیلم آموزشی شبیه سازی رفتار دینامیکی قاب با میراگر تحت بار زلزله که جز دوره پیشرفته آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) است، قاب فلزی یک ساختمان هفت طبقه با استفاده از Wire مدل سازی گردیده و تحت شتاب زلزله Kobe قرار داده می شود. در اتصال Brace ها به تیرها از میراگر آکاردئونی استفاده شده است. رفتار میرایی این میراگر در یک آنالیز مجزا به صورت وابسته به سرعت تغییر شکل و همچنین مقدار تغییر شکل میراگر، استخراج شده است و در این فیلم آموزشی از این داده استفاده گردیده و به صورت غیرخطی و وابسته به سرعت تغییر شکل و مقدار تغییر شکل میراگر آکاردئونی، به سازه نسبت داده شده است. در آنالیز صورت گرفته مقدار نرخ کرنش (Strain Rate) ماده به کمک تعریف ماده به روش جانسون کوک (Johnson Cook) در نظر گرفته شده است. برای حل مسئله از روش دینامیکی Implicit در نرم افزار آباکوس (Abaqus) استفاده گردیده و نتایج مختلف از جمله برش پایه (Base Shear) در این آنالیز محاسبه شده است. امکان بررسی سازه با میراگر دیگر مانند U شکل و اصطکاکی نیز وجود داشته و به راحتی با بررسی رفتار دینامیکی این میراگرها در جهات مختلف و اعمال آن به آنالیز قاب می توان تاثیر آن ها در میرایی رفتار سازه در مقابل بارهای دینامیکی مانند زلزله را نیز بررسی کرد.

نمونه کوتاهی ار فیلم آموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی دینامیک قاب با میراگر تحت بار زلزله با آباکوس Abaqus”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »