شبیه سازی کمانش استوانه کامپوزیتی به روش خطی و غیرخطی با آباکوس Abaqus

۵۵,۰۰۰ تومان

به طور کلی در این فیلم آموزشی با موارد زیر جهت آنالیز کمانش استوانه کامپوزیتی به روش خطی و غیرخطی در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• مدل سازی هندسی پوسته به صورت Shell و نحوه ایجاد دریچه بر روی پوسته
• تعریف ماده کامپوزیت و لایه چینی آن بر روی مدل هندسی پوسته
• تنظیمات دو روش حل خطی و غیر خطی (Static Riks) جهت محاسبه بار کمانش در نرم افزار آباکوس (Abaqus)
• تعریف نقص هندسی (Imperfection) به کمک شکل مودهای مختلف پوسته
• اعمال قید کوپل برای اعمال بار متمرکز به مدل هندسی
• اعمال بار متمرکز و شرایط مرزی به مدل هندسی پوسته
• تعیین نوع و ابعاد المان ها و ایجاد شبکه بر روی مدل هندسی
• انجام تنظیمات پرداز موازی و حل مسئله
• تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 30 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

توضیحات

بررسی کمانش (Buckling) قطعات در طراحی وسایل مختلف دارای اهمیت است. در صنایع هوایی و ساختمانی بررسی کمانش (Buckling) و محاسبه بار کمانش از اهمیت بالایی برخوردار است. کمانش در اثر عدم تقارن هندسی مدل و یا عدم تقارن بار وارده بر آن ایجاد می گردد. مدل های هندسی ساخته شده به صورت کامل متقارن نیستند و دارای نقص های هندسی (Imperfection) بوده که باعث ایجاد کمانش در قطعه می شوند. به طور کلی دو روش خطی و غیر خطی برای محاسبه بار کمانش در نرم افزار آباکوس (Abaqus) موجود است. در روش خطی با استفاده از فرکانس های طبیعی مقدار بار کمانش (Buckling) مودهای مختلف سازه محاسبه می شود و معمولا بار کمانش پیش بینی شده توسط این روش بیشتر از بار واقعی است. روش غیرخطی، روش دقیق تری بوده که در نرم افزار (Abaqus) امکان تعریف نقص هندسی نیز در این روش وجود داشته و به روش Static Riks بار کمانش محاسبه می گردد. در این روش، بار اعمالی به صورت خطی افزایش یافته تا قطعه دچار کمانش گردد.
در این فیلم آموزشی که جز دوره پیشرفته آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) است، بار کمانش یک پوسته استوانه ای شکل از جنس کامپوزیت، که یک دریچه بر روی آن تعبیهه گردیده توسط نرم افزار آباکوس (Abaqus) و به هر دو روش خطی و غیر خطی محاسبه می گردد. در شبیه سازی صورت گرفته نقص هندسی (Imperfection) در نظر گرفته شده و به صورت ضریبی از شکل مودهای مختلف به قطعه نسبت داده شده است. جنس پوسته از کامپوزیت بوده که لایه های بیرونی آن از جنس الیاف شیشه و مرکز آن فوم H-130 است. همچنین به روش های Tsai wu ،Tsai Hill و Azzi Tsai Hill که معیار های تسلیم کامپوزیت ها بوده استحکام کامپوزیت استفاده در لایه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. در این فیلم آموزشی کلیه مراحل مدل سازی که شامل ایجاد مدل هندسی، تعریف نوع ماده، مونتاژ کردن، تعریف روش حل، اعمال قیود و بارها، نحوه تماس بین قطعات، شبکه بندی، حل مسئله و تحلیل و بررسی نتایج به تفصیل توضیح داده شده است.

نمونه کوتاهی از فیلم اموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی کمانش استوانه کامپوزیتی به روش خطی و غیرخطی با آباکوس Abaqus”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »