شبیه سازی نورد Rolling ورق ضخیم با شبکه بندی مجدد Adaptive Mesh با آباکوس Abaqus

۵۵,۰۰۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزشی شبیه سازی نورد (Rolling) ورق ضخیم با در نظر گرفتن شبکه بندی مجدد (Adaptive Mesh) با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

• ایجاد مدل هندسی قطعه به صورت Solid و ایجاد مدل هندسی غلتک به صورت صلب (Discrete Rigid) و همچنین مونتاژ کردن آنها نسبت به یکدیگر
• تعریف رفتار الاستیک و پلاستیک ماده استیل سری C15 و نسبت دادن آن به مدل هندسی صفحه
• نحوه تنظیمات روش حل دینامیکی Explicit، اعمال Mass Scale در روش حل و تعریف شبکه بندی مجدد به روش Adaptive mesh (ALE) و انجام تنظیمات آن
• نحوه اعمال تماس اصطکاکی بین مدل هندسی غلتک (Roller) و صفحه
• نحوه اعمال شرایط مرزی از جمله شرط مرزی تقارن و سرعت چرخشی غلتک (Roller)
• تعیین نوع و ابعاد المان ها و ایجاد شبکه بر روی مدل هندسی صفحه
• انجام تنظیمات روش حل و اجرای روند حل مسئله
• تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 19 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : فارسی

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس

 

شناسه محصول: EF32 دسته:

توضیحات

یکی از روش های متداول شکل دهی قطعات روش نورد (Rolling) بوده به طور گسترده برای تولید قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در این فیلم آموزشی که جز دوره پیشرفته آموزش نرم افزار آباکوس (Abaqus) است، نورد (Rolling) یک ورق ضخیم که ضخامت آن 4 سانتیمتر است با استفاده از نرم افزار آباکوس (Abaqus) آباکوس شبیه سازی گردیده و کلیه مراحل مدل سازی و آنالیز به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است. در این شبیه سازی ضخامت ورق بعد از نورد به 3 سانتی متر کاهش یافته و مدل هندسی ورق به صورت سه بعدی مدل سازی گردیده است. به دلیل تقارن مسئله نصف مدل هندسی قطعات ایجاد گردیده است. غلتک به صورت صلب در نظر گرفته شده است و سرعت چرخش آن 1 دور در ثانیه لحاظ گردیده است. از روش غیرخطی و دینامیکی Explicit در نرم افزار آباکوس (Abaqus) با در نظر گرفتن شبکه بندی مجدد جهت جلوگیری از ایجاد اعوجاج (Distorsion) در المان به روش Adaptive mesh استفاده گردیده است. برای سرعت بخشیدن به روند حل مسئله از Mass Scale در روش Dynamic Explicit استفاده شده است. تماس بین غلتک و قطعه به صورت اصطکاکی با ضریب اصطکاک 0.3 لحاظ گردیده است. جنس ورق از استیل سری C15 بوده که خواص الاستیک و پلاستیک آن در نظر گرفته شده است. فرآیند نورد در سرعت های پایین صورت می گیرد و می توان آن را به صورت Quasi Static در نظر گرفتن به همین دلیل نیازی به در نظر گرفتن نرخ کرنش (Starin Rate) ماده نبوده و وارد کردن داده های مربوط به رفتار پلاستیک ماده کافی است.

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی نورد Rolling ورق ضخیم با شبکه بندی مجدد Adaptive Mesh با آباکوس Abaqus”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »