تحلیل انتقال حرارت در مبدل حرارتی الکتریکی Heat Coil با نرم افزار ANSYS CFX و روش CFD

۶۰,۰۰۰ تومان

به طور کلی در فیلم آموزشی تحلیل انتقال حرارت در مبدل حرارتی الکتریکی Heat Coil با نرم افزار ANSYS CFX و روش CFD با موارد زیر در نرم افزار سی اف ایکس (CFX) آشنا می شوید.

 • وارد کردن مدل هندسی به بخش هندسه workbench انسیس
 • تنظیمات محیط شبکه در در workbench نرم افزار ANSYS
 • ایجاد شبکه های لایه مرزی جهت رسیدن به YPlus مناسب
 • تنظیمات دامنه محسباتی سیال
 • تعریف رفتار مواد مختلف از جمله کربنات کلسیم
 • تعریف نوع تماس بین کویل و سیال آب
 • تعریف دامنه محاسباتی جسم جامد و تنطیمات حل الکتریکی
 • تعریف مدل آشفتگی انتقال رینولدز K-E و تنظیمات آن
 • تعریف شرایط مرزی مختلف از جمله شرایط ورودی و خروجی جریان و یا اختلاف ولتاژ دو سر کویل
 • تنظیمات روش حل پایدار در نرم افزار ANSYS CFX
 • تنظیمات روش عددی و مقادیر باقیمانده در معیار همگرایی
 • تنظیمات پردازش موازی و اجرای مسئله
 • تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 23 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : بی کلام

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار سی اف ایکس، فایل مدل هندسی و شبکه

شناسه محصول: CF12 دسته:

توضیحات

تحلیل انتقال حرارت در مبدل حرارتی الکتریکی  Heat Coil با نرم افزار ANSYS CFX و روش CFD

مبدل های حرارتی کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. از این مبدل های برای سیستم های تهویه مطبوع و سیستم صنعتی و و موارد مختلف دیگر استفاده می شود. یکی از این مبدل هایی که نقش ایجاد گرما را داشته، مبدل الکتریکی بوده که انرژی الکتریکی در اثر مقاومت الکتریکی جسم رسانا که معمولا یک میله بوده به انرژی گرمایی تبدیل می شود. این گرما می تواند به صورت مساقیم به محیط بیرون منتقل شود و یا از طریق یک سیال ثانویه مانند آب این انتقال حرارت ایجاد شود.
در این فیلم آموزشی انتقال حرارت بین کویل های الکتریکی و سیال آب در یک مبدل حرارتی توسط روش دینامیک سیالات محاسباتی و کوپل آن با روش حل معادلات الکتریکی بررسی و تحلیل گردیده است. جنس کویل از مس بوده که در اثر اختلاف ولتاژ 4.4 ولت در دو طرف کویل و مقاومت الکتریکی مس، انژری الکتریکی به انرژی حرارتی تبدیل می گردد. دمای اولیه کویل برابر 550 کلوین بوده و مقدار مقاومت الکتریکی آن 59.6E+06 S/m است.
یک لایه یک میلی متری کربنات کلسیم بر روی کویل مسی قرار دارد که خواص این ماده در نرم افزار انسیس سی اف ایکس ANSYS CFX تعریف گردیده است.
آب دارای دمای اولیه 300 کلوین بوده که با سرعت 0.4 متر بر ثانیه در داخل مبدل در حال حرکت است. در اثر تماس بین کویل و آب، با گذشت زمان دمای آب بالا رفته و به یک مقدار پایدار می رسد.
هر دو دامنه محاسباتی جسم جامد و سیال در این شبیه سازی ایجاد گردیده و حل بخش الکتریکی مسئله و حل سیالاتی آن به صورت همزمان و کوپل صورت گرفته است.
کلیه مراحل ایجاد مدل هندسی دامنه محاسباتی سیال، شبکه بندی، تعریف شرایط مرزی، تنظیمات بخش های مختلف نرم افزار CFX و تحلیل و بررسی نتایج در این فیلم آموزشی به صورت متوالی ارائه شده است.

This tutorial demonstrates the capability of ANSYS CFX to model conjugate heat transfer. In this tutorial, a heat exchanger is used to model the transfer of thermal energy from an electrically-heated solid copper coil to the water flowing around it.

There is a fluid domain for the water and a solid domain for the coil. The fluid domain is an annular region that envelops the coil, and has water at an initial temperature of 300 K flowing through it at 0.4 m/s. The copper coil has a 4.4 V difference in electric potential from one end to the other end and is given an initial temperature of 550 K. Assume that the copper has a uniform electrical conductivity of 59.6E+06 S/m and that there is a 1 mm thick calcium carbonate deposit on the heating c

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

Brief record of this Training Film

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تحلیل انتقال حرارت در مبدل حرارتی الکتریکی Heat Coil با نرم افزار ANSYS CFX و روش CFD”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »