شبیه سازی برخورد توپ حاوی سیال هوا با تور

۷۰,۰۰۰ تومان

به طور کلی در این فیلم آموزشی ت شبیه سازی برخورد توپ حاوی سیال هوا با تور و بررسی دینامیک توپ و تغییرات فشار داخل آن با موارد زیر در نرم افزار آباکوس (Abaqus) آشنا می شوید.

  • ایجاد مدل هندسی به صورت Shell و Wire
  • تعریف ویژگی های لاستیک به کمک مدل هایپرالاستیک Hyperelastic
  • تعریف ویژگی های تور به کمک مدل الاستیک و المان های Truss
  • مونتاژ کردن توپ و تور نسبت به یکدیگر
  • تعریف فشار داخلی توپ به کمک مدل Fluid Cavity در نرم افزار آباکوس ABAQUS
  • ایجاد نیروی اولیه در لینک های تور به کمک Stress
  • نسبت دادن شرایط مرزی و سرعت اولیه به توپ
  • شبکه بندی قطعه و تعیین نوع المان
  • انجام تنظیمات پرداز موازی و حل مسئله
  • تحلیل نتایج خروجی و استخراج داده های مورد نظر

مدت زمان فیلم آموزشی : 15 دقیقه

مدرس فیلم آموزشی : احمدزاده

زبان فیلم آموزشی : بی کلام

ضمیمه فیلم : فایل ورودی نرم افزار آباکوس و فایل اکسل داده ها

شناسه محصول: EF56 دسته:

توضیحات

شبیه سازی برخورد توپ حاوی سیال هوا با تور و بررسی دینامیک توپ و تغییرات فشار داخل آن

در این پروژه یک توپ که جنس آن از لاستیک بوده به یک تور الاستیک برخورد می کند. لاستیک به کمک ماده هایپرالاستیک Hyper elastic مدل سازی گردیده است. تور به صورت لینک­های بافته شده تراس Truss مدل گردیده است. در این شبیه سازی هوای داخل توپ به روش Fluid Cavity در نرم افزار آباکوس Abaqus مدل سازی گردیده و تغییرات فشار آن در حین برخورد به تور تحلیل گردیده است. جهت حل مسئله از روش دینامیکی Explicit و حل غیرخطی استفاده شده است. تماس بین تور و توپ به کمک روش تماسی عمومی General Contact لحاظ گردیده است. نوع تماس بین توپ و تور به صورت بدون اصطکاک در نظر گرفته شده است.

به توپ سرعت اولیه 20 متر بر ثانیه اعمال گردیده و مقدار فشار اولیه هوای داخل توپ 40 کیلوپاسکال است. به تور کشش اولیه معادل 30 کیلونیوتن اعمال گردیده است. این نیرو به کمک تنش اولیه به تور نسبت داده شده است. در فیلم آموزشی شبیه سازی برخورد توپ حاوی سیال هوا با تور و بررسی دینامیک توپ و تغییرات فشار داخل آن کلیه مراحل مدل سازی از جمله ایجاد مدل هندسی تور و توپ، تعریف دو ماده لاستیک Rubber و ماده الاستیک تور، شبکه بندی، مونتاژ قطعات نسبت به یکدیگر، بارگذاری و شرایط مرزی و غیره به صورت مرحله به مرحله انجام پذیرفته است. در مدل Fluid Cavity در نرم افزار آباکوس مقدار ضرفیت مولی هوا 28.11 و وزن مخصوص مولی آن 0.062 لحاظ گردیده است. ضخامت توپ برابر 5 میلی متر است.

با مدل Fluid Cavity در نرم افزار آباکوس می توان سیالات گازی مبحوس در یک فضا را مدل سازی گرد. همچنین امکان تبادل سیال بین دو محیط و تزریق یا خروج جریان از این محیط را نیز مدلسازی کرد. البته باید توجه کرد که در این نوع تحلیل تنها نیروهای فشار مدل سازی می گردد و مقادیر نیروهای اصطکاکی ناشی از لزجت سیال در آنالیزها در نظر گرفته نمی شود. به عنوان مثال این روش برای طراحی کیسه هوای اتومبیل و یا طراحی لاستیک اتومبیل و بالشتک های هوا مناسب است.

نمونه کوتاهی از فیلم آموزشی

Brief record of this Training Film

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی برخورد توپ حاوی سیال هوا با تور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »